CFT Asset Analyst

SOLECTRON ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

CFT Asset Analyst are rol de suport pentru Managementul Departamentului de Materiale prin furnizarea rapoartelor periodice de inventar si prin coordonarea transferurilor de surplus.

Principalele responsabilitati:
- Coordoneaz¿ si aplica procesul de asset conform cu obiectivele departamentului de materiale;
- Furnizeaza rapoarte saptamanale de inventar;
- Colecteaza, verifica si inregistreaza datele in rapoartele de inventar;
- Analizeaza datele de inventar/excess si obsolete;
- Dezvolt¿, implementeaz¿ si valideaza datele extrase, cu ajutorul sistemelor de control existente;
- Coordoneaza transferul surplusului de materiale in timp util, catre alte site-uri si distribuitori;
- Asigura suportul necesar departamentului de Asset Management pentru furnizarea informatiilor catre Regiune si Corporatie.

CERINTE

- Absolvent studii superioare in domeniul tehnic sau economic;
- Minim 12 luni experienta in domeniul materialelor;
- Abilitati bune de utilizare MS OFFICE (Word, Excel, Power Point, Access);
- Abilitati de utilizare sistemul BaaN;
- Abilit¿¿i medii de comunicare în limba engleza (vorbit / scris / citit);
- Capacitate de a lucra in mod organizat, intr-un mediu dinamic;
- Dinamism, flexibilitate, atentie la detalii, responsabilitate;
- Bune abilitati de a lucra in echipa.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv (inclusiv tichete de masa);
- Transport gratuit;
- Bonusuri in functie de performante;
- Mediu de lucru multinational in industria high-tech;
- Oportunitati de dezvoltare si promovare.

Corporatia Solectron este lider mondial în productia de echipamente electronice, oferind celor mai puternice companii din lume o gam¿ complet¿ de servicii integrate de supply chain si de productie. Solectron Romania înseamn¿ munca dedicat¿ si motivat¿ a peste 3500 de angajati, care prin activitatea lor zilnic¿ creeaz¿ mediul de lucru specific Solectron si aduc valoare domeniului electronicii.