Buyer/ Agent contractari si achizitii

Clarismart Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clarismart Consulting cauta pentru companie multinatioanala de productie din Timisoara, o persoana pentru postul de Buyer/ Agent contractari si achizitii.

Responsabilitati

- Are rolul de a asigura in permanenta companiei necesarul de marfuri, materii prime, servicii comandate
- Identificarea, evaluarea si selectarea potentialilor furnizori, negocierea contractelor de furnizare
- Cautarea, pe piata locala sau europeana, de noi furnizori si relocarea produselor acolo unde este posibil
- Analiza tehnica a specificatiilor astfel incat sa gasim noi oportunitati de relocare a produselor pe piata locala
- Implementarea, analiza si urmarirea proiectelor de internalizare a furnizorilor de materie prima si consumabile
- Implementarea noilor furnizori conform procedurilor
- Administrarea furnizorilor implementati
- Imbunatatirea conditiilor comerciale existente pentru furnizorii administrati
- Gestionarea eficienta a stocurilor, urmareste stocurile interne si ia masurile necesare pentru a asigura corectitudinea acestora
- Receptia, expedierea si urmarirea comenzilor de aprovizionare pana la receptia finala
- Stabilirea unor relatii optime cu furnizorii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a problemelor uzuale
- Prospectarea pietei de profil si a conditiilor de achizitii si livrare in vederea optimizarii continue a stocurilor si costurilor
- Receptioneaza comenzile de la clienti si confirma datele de livrare a acestora , realizeaza audit la sediul furnizorilor
- Opereaza in sistemul intern ERP specific activitatatii

CERINTE

Cerinte

- Studii medii sau superioare
- Experiența de 2-4 ani intr-o pozitie similara
- Experienta cu furnizori externi
- Focusat pe rezolvarea problemelor, cunostinte de limba engleza (nivel avansat), lb.germana reprezinta un plus
- Cunostinte de PC
- Gandire analitica, idei de imbunatatire continua
- Persoana organizata, cu spirit de initiativa, atenta la detalii

BENEFICII OFERITE

Beneficii

- Salariu competitiv si beneficii suplimentare
- Oportunitati de dezvoltare profesionala
- Tichete de masa
- Transport asigurat din Timisoara

Persoanele interesate sunt rugate sa transmita CV la adresa office@clarismart.ro

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie de personal