Bucatar Sef

Dynamic Carier.S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizarea activitatilor de productie culinara;
- Propunerea de retete si urmarirea realizarii lor;
- Supravegherea si controlul lucrarilor din bucatarie;
- Controlul si raspunderea fata de calitatea materiilor prime si a produselor finite;
- Controlul si asigurarea starii de igiena corespunzatoare a locului de munca, a personalului, a produselor alimentare si preparatelor;
- Intocmirea comenzilor de aprovizionare pentru oferirea tuturor sortimentelor din listele sau meniurile pentru mese comandate;
- Asigurarea pastrarii in conditii optime de igiena, temperatura si vecinatate a marfurilor, materiilor prime si produselor finite;
- Asigurarea gestionarii patrimoniului incredintat (inventar, materii prime, produse finite);
- Instruirea personalului din subordine.

CERINTE

- Absolvent scoala profesionala/ calificare bucatar;
- Absolvent liceu;
- Absolvent curs formare bucatar sef;
- Experienta minim 2 ani in functii specifice activitatilor din bucatarie;
- Cunoasterea specialitatilor din bucataria italiana - constituie avantaj;
Cunostinte profesionale foarte bune privind:
-tehnologia culinara, gastronomia;
-tehnici de conducere a personalului;
-comunicare buna;
-norme si reguli de igiena;
-norme si tehnici de pastrare a alimentelor si produselor culinare;
-gestiunea bucatariei;
-analiza costurilor.
- Capacitate de lucru in echipa;
- Simt al ordinii si disciplinei;
- Responsabilitate pentru munca prestata.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv;
Contract de munca pe perioada nedeterminata;
Bonusuri in functie de realizari.

Compania Dynamic Carier a luat nastere din dorinta de a furniza clientilor nostri calitate si profesionalism in serviciile de recrutare, selectie si plasare personal:
1.Pachetul DC Business (recrutarea, selectia si plasarea de personal entry-level; middle-level; high-level, intocmirea fisei de post, coaching);
2.Pachetul DC Family ( recrutarea, selectia si plasarea de personal casnic: bone, menajere, ingrijitori persoane in varsta, etc, consultanta familiala).
Cultura companiei Dynamic Carier este centrata pe posibilitatea de dezvoltare si afirmare profesionala si pe asigurarea unor servicii de calitate clientilor si candidatilor nostri.
Specialistii nostri sunt persoane tinere si dinamice, care se informeaza permanent, pentru a incheia fiecare situatie de angajare cu rezultatul Castig-Castig.
Dynamic Carier functioneaza sub acreditarea AJOFM Timisoara.
In prezent Dynamic Carier recruteaza Bucatar Sef pentru un restaurant cu specific traditional romanesc si specific international din Timisoara.