Broker in asigurari

TOTAL SERVICII SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vanzarea de asigurari generale si de viata catre clientii.
Dezvoltarea, gestionarea și fidelizarea portofoliului de clienți.
Mentinerea unei legaturi permanente cu clientii, acordandu-le asistenta necesara pe durata parteneriatului cu acestia.
Urmarirea scadentelor si a expirarii asigurarilor clientilor si notificarea acestora prin deconturi sau oferte de reinnoire .
Negocierea ofertelor de asigurari pentru clienti, invederea obtinerii celor mai bune conditii si a acoperirii necesitatilor acestora.

CERINTE

Abilitati excelente de prezentare, persuasiune, vanzare si negociere;
Orientare catre client;
Capacitate de comunicare si colaborare, de munca în echipă;
Optimism si atitudine pozitivă;

BENEFICII OFERITE

salariu + comision

La baza dezvoltarii noastre sta preocuparea constanta pentru solutii personalizate concepute de o echipa de brokeri tanara si cu o experienta vasta in domeniu (10-15 ani).
Suntem o companie ce ofera servicii de consultanta, intermediere si asistenta in asigurari.La baza dezvoltarii noastre a stat preocuparea constanta pentru solutii personalizate concepute de o echipa cu o corecta intelegere a riscului si o atitudine onesta in construirea relatiilor de afaceri.
Obiectivul este de a pune la dispozitia clientilor sai cunostintele si experienta acumulate in domeniul asigurarilor pentru a contribui la alegerea celor mai bune produse de asigurare si a negocia cele mai avantajoase prime de asigurare.