BRANCH MANAGER

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prezentarea serviciilor oferite de companie potentialilor clienti in vederea formarii si dezvoltarii portofoliului de clienti;

Sarcini si atributii ale postului:
- crearea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
- creeaza si dezvolta portofoliul de clienti pentru zona Timisoara;
- vizite la clienti si prezentarea de produse si servicii ale companiei;
- planificarea activitatii zilnice de vanzare;
- obtinerea de informatii despre clientii potentiali;
- raspunde de formarea si dezvoltarea echipei de vanzari pe zona Timisoara;
- raspunde de mentinerea relatiei cu clientii companiei (fidelizarea acestora);

CERINTE

- studii superioare;
- experienta de minim 1 an in domeniul serviciilor de asigurare si reasigurare;
- cunostinte profesionale solide: cunoaste tipuri de asigurari/reasigurari, etc...;
- cunostinte de operare Pc;
- cunoasterea la un nivel fluent al limbii engleze (cunoasterea limbii fanceze/germane constituie un avantaj);
- tinuta profesionala - business;
- carnet de conducere categ. B;

Profilul candidatului:
- abilitati solide de vanzare si negociere;
- stapaneste in detaliu tehnici de vanzare directa si indirecta;
- abilitati de planificare si organizare a activitatilor curente;
- atitudine de vanzator, orientat spre clienti, identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor;
- personalitate onesta, valori stabile;
- abilitatea de a-si atinge obiectivele, bun manager de proiect;
- proactiv, capabil sa-si atinga obiectivele;
- spirit de echipa;
- capacitate de a lucra sub presiunea termenelor fixe;

BENEFICII OFERITE

- oferta salariala ce implica salarizare fixa + bonusuri in functie de performanta (carte de munca);
- autoturism de serviciu;
- telefon mobil;
- mediu de lucru profesionist/occidental