Asistenta pentru analist Marketing

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- elaboreaza analize de piata privind clientii, concurenta, structurarea pietei sau evolutia acesteia in timp
- se asigura ca analiza elaborata va fi folosita in stabilierea strategiilor de marketing precum si in scopul atingerii obiectivelor companiei
- realizeaza prezentari profesionale ale analizelor elaborate
- propune anumite recomandari privind modul cum ar trebui sa se desfasoare activitate in viitor, pe baza respectivelor analize
- participa la elaborarea strategiei de produs si marketing
- participa la elaborarea strategiei de vanzari a companiei
- realizeaza statistici referitoare la activitatea de marketing si de vanzari
- realizeaza baze de date comparative
- verifica datele inregistrate deja in baza de date si le grupeaza pe diferite criterii
- realizeaza rapoarte saptamanale (uneori chiar zilnice) conform cerintelor directorului de marketing

CERINTE

- cunostinte privind cercetarea de piata

- cunostinte de operare PC (in special Excel si PowerPoint)

- abilitati excelente de prezentare, abordare analitica
- capacitate de exprimare in scris fluenta, coerenta
- analitic,
- spirit de echipa
- ordonat,
- flexibil.
- spirit de initiativa

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- sanse reale de promovare
- training permanent