Asistenta medicala(stomatologie)

Dentcof

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Raspunde de sterilizarea tuturor instrumentelor din cabinet, de pregatirea materialelor necesare tratamentelor dentare conform instructiunilor medicului stomatolog;
-Pregatirea solutiilor necesare dezinfectiei instrumentarului conform instructiunilor medicului;
-Trimiterea spre sterilizare a instrumentelor stomatologice dezinfectate,corect ambalate si aducerea de la sterilizare in cabinet a instrumentarului stomatologic steriliza;
-Dezinfectia chimica dupa fiecare pacient a pieselor de mana,spray-ul de aer,apa,aspiratorul de saliva si completarea caietului de sterilizare chimica a pieselor de mana din cabinet;
-Pregatirea injectiilor pentru anestezia locala conform instructiunilor medicului;
-Pregatirea materialelor pentru luarea amprentelor dentare,trimiterea amprentelor la technician;
-Pregatirea cabinetului pentru desfasurarea optima a actului medical;
-Consemnarea in fisele pacientilor a tratamentelor efectuate de medicul stomatolog;
-Raspunde de utilizarea si intretinerea corecta a aparaturii existente in cabinet conform indicatiilor medicului stomatolog;
-Folosirea programului nostru de evidenta a pacientilor
-Completarea zilnica/ lunara a rapoartelor care tin de acest departament

CERINTE

-diploma de absolvire a Colegiului de Asistente sau o alta forma de invatamant autorizata
-abilitati bune de operare calculator(Word, Excel, Acces, mail, internet)
-Limba Engleza- nivel bun conversational si scris
-tinuta prezentabila
-personalitate sociabila, cu simtul responsabilitatii, disciplinata
-atitudine potrivita pentru munca in echipa
-atitudine pozitiva fata de pacienti si colectiv
-proactivitate
-dorinta de perfectionare continua.
-disponibilitatea de a invata inca o limba straina(italiana)

Interviul va include un scurt test de engleza.
Cunoastere italiana- reprezinta un plus.

Orar:
6 ore/zi, in ture
dimineata 8:00-14:00
dupa-masa 14:00-20:00

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial atractiv
-bonuri de masa
-servicii stomatologice de intretinere dentara cu gratuitate sau reducere pentru angajat si membrii familiei
-posibilitatea de a face parte dintr-o echipa tanara si dinamica
-lucrul intr-un mediu optim de dezvoltare personala si profesionala.

Dentcof este un centru complet de stomatologie infiintat in 1991 cu o traditie in calitatea actului medical. Clinica Dentcof are centru de imagistica si laborator dentar propriu, fiind una din cele mai dotate clinici din punct de vedere tehnologic din Romania. Filosofia clinicii este orientata spre evolutie continua si spre munca in echipa. Suntem mereu in cautare de profesionisti ambitiosi si pasionati, oameni cu initiativa si entuziasm, care au o viziune comuna cu a noastra. Venim in intampinare cu oportunitatile de cariera, atmosfera placuta de lucru si training-ul menit sa va revolutioneze pe plan profesional si personal.