Asistent medical laborator

MedLife

Job expirat

RESPONSABILITATI

Medlife Timisoara cauta Asistent medical laborator.
Responsabilitati:
-prelucreaza probele prin centrifugare;
-executa examene de biochimie,coagulare,imunologie,serologie;
-pregateste materialul de laborator necesar efectuarii examenelor coproparazitologice sau probei de digestie;
-raspunde de buna functionare a aparaturii;
-executa si alte sarcini corespunzatoare pregatirii profesionale trasate de medicul sef de laborator;
- program de lucru in 2 ture a cate 8 ore/zi.

CERINTE

Candidatul ideal:
-absolvent de asistenta medicala;
-experienta ca asistent medical de laborator constituie un avantaj;
-ALP vizat 2010 si malpraxis.

BENEFICII OFERITE

Pachet de servicii medicale pentru angajat si rudele de gradul I.

MedLife, cel mai mare furnizor integrat de servicii medicale din Romania, deserveste zilnic la nivelul unitatilor sale din intreaga tara peste 3000 de pacienti.
Cresterea sustinuta a numarului de pacienti MedLife din 2008-2009 a impulsionat ritmul de extindere in Bucuresti si in tara a clinicilor si punctelor de lucru MedLife. In prezent MedLife activeaza cu un spital (Life Memorial Hospital), 5 Hyperclinici dintre care 3 sunt localizate in Bucuresti (Piata Unirii, Grivita, Baneasa si Favorit) si 5 laboratoare de analize care proceseaza zilnic 25.000 de analize, in acest fel continuand sa-si consolideze pozitia de lider pe piata serviciilor medicale private.
Cu o experienta de 14 ani de activitate in domeniu sanatatii, MedLife are in prezent o echipa de peste 900 de angajati in regim permanent. Daca ai incredere in tine si crezi in performanta, te invitam alaturi de noi. Poti afla noutati despre MedLife utilizand pagina de site www.medlife.ro