Asistent manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Analiză, evaluare şi tehnoredactare materiale promotionale şi e-mail-uri
• Asistenta in negociere
• Asistenta in training
• Asistenta in participări la conferinţe, saloane, târguri, etc.
• Cercetare de piata on-line si nu numai
• Comunicare publica în medii profesionale sau consumer-oriented
• Corectura materiale tehnoredactate
• Distribuire/difuzare materiale promotionale
• Documentare legislativa
• Documentare si auto-instruire in temele si domeniile cerute si necesare
• Documentarea si cercetare bibliografica
• Evaluarea critica argumentata a managerului
• Gasirea unor programe informatice necesare pentru desfasurarea activitatii profesionale
• Gestiunea contactelor personale si profesionale ale managerului
• Gestiunea conturilor de e-mail si administrarea electronica a unor site-uri informatice
• Gestiunea resurselor din spaţiul de lucru
• Imprimat/multiplicat materiale promotionale şi de training
• Informare eficientă manager cu privire la ariile specifice de interes stabilite
• Instalare si configurare software
• Intermedierea comuncatiilor electronice intre manager si colaboratori
• Introducere date in calculator
• Navigare pe internet
• Participarea la traininguri de formare a abilitatilor necesare, pe cheltuiala intreprinderii
• Pastrarea bunei dispozitii si a unei inalte motivari
• Pastrarea unei agende de lucru la zi
• Realizarea de rapoarte destinate uzului intern sau extern
• Redactare şi analiză de proiecte, planuri de afaceri si de finantare
• Redactarea si gestiunea contractelor
• Sistematizarea informatiilor dintr-o plaja bibliografica

CERINTE

• De înţelegere verbală: abilitatea de a asculta şi înţelege informaţii şi idei prezentate oral, prin cuvinte şi fraze vorbite
• De exprimare orală: abilitatea de a comunica verbal informaţii şi idei într-o manieră în care să faciliteze înţelegerea celorlalţi
• Înţelegerea textelor: abilitatea de a citi şi înţelege informaţiile şi ideile prezentate în scris
• Exprimarea în scris: abilitatea de a comunica informaţii şi idei în scris într-o manieră în care să faciliteze înţelegerea celorlalţi
• Originalitate: abilitatea de a genera idei noi, neobişnuite asupra unui subiect sau situaţii date, sau de a dezvolta modalităţi creative de rezolvare a unei probleme
• Raţionament inductiv: abilitatea de a combina informaţii disparate pentru a extrage reguli generale sau concluzii (include şi descoperirea de relaţii între evenimente aparent disparate)
• Sensibilitatea la probleme: abilitatea de a conştientiza dacă ceva este în neregulă sau e probabil să nu meargă bine. Nu implică şi rezolvarea efectivă a problemei, doar recunoaşterea faptului că există o problemă.
• Claritatea discursului: abilitatea de a vorbi clar în faţa celorlalţi astfel încât să te faci înţeles.
• Raţionament deductiv: abilitatea de a aplica reguli generale la probleme specifice pentru a produce soluţii adecvate.
• Fluenţa ideilor: Aptitudinea de a veni cu un număr de idei despre o temă dată. Se referă la un număr de idei produse şi nu la calitatea, corectitudinea sau creativitatea ideilor.
• Ordonarea informaţiei: Capacitatea de a urma corect o regulă dată sau un set de reguli pentru a aranja lucruri sau acţiuni într-o anumită ordine. Lucrurile sau acţiunile pot include numere, litere, cuvinte, imagini, proceduri, propoziţii şi operaţii matematice sau logice.
• Flexibilitatea clasificării: Aptitudinea de a produce mai multe reguli, astfel încât fiecare regulă arată cum este grupat (sau combinat) un set de obiecte într-o manieră diferită.
• Raţionamentul numeric: Capacitatea de a aduna, scădea, multiplica sau împărţi rapid şi corect.

BENEFICII OFERITE

-conditii optime de munca
-salariul negociat dupa perioada de integrare si proba