ASISTENT(A) DEPARTAMENT IT - Timisoara

PROFI ROM FOOD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

MISIUNEA POSTULUI:
Asigur¿ suport administrativ pentru departamentul de tehnologia informatiei si comunicatii in: evidenta cheltuielilor, comunicarea cu clientii interni si externi si rapoarte privind activitatea departamentului.

PRINCIPALELE ATRIBUTII:

- Urm¿re¿te cheltuielile pe posturi bugetare ¿i ale magazinelor cu privire la domeniul IT&C (comunicatie, intre¿inere, reparatii) si se asigur¿ ca acestea se incadreaz¿ în bugetele alocate
- R¿spunde de buna comunicare cu magazinele sau terte parti (r¿spunsuri la e-mailuri, expediere faxuri sau scrisori, etc) pe domeniul IT
- Intocme¿te rapoarte ¿i grafice cu privire la activitatea departamentului
- Tehnoredacteaza si copiaza documentele necesare echipei IT
- Traduce - in termenele stabilite si conform exigentelor companiei - documentatii tehnice, adaptandu-le la specificul firmei, si documente ale departamentului IT&C primite sau adresate unor terte parti
- Raspunde de deprinderea corecta si de intelegerea principiilor de functionare a aplicatiei Gold - in calitate de utilizator – si instruirea utilizatorilor de la sediu ai aplicatiei.

CERINTE

- Orientarea catre client
- Spirit de echipa
- Initiativa
- Cunostinte de lucru cu aplicatii software de birou (Office)
- Cunostinte comerciale
- Cunostinte foarte bune de limba franceza si engleza, literar si tehnic
- Abilitatea de a rezolva probleme
- Abilitati de comunicare
- Abilitatea de a organiza si planifica
- Deschis la nou / la schimbari
- Capacitate de a indeplini sarcini de rutina
- Persoana bine organizata.
- Simtul umorului

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant, corelat cu performantele obtinute
- mediu de lucru dinamic
- sansa unei cariere intr-o companie multinationala
- training

Parte a grupului franco-belgian Louis Delhaize, PROFI ROM FOOD SRL este o companie multinationala ce detine o retea de 44 de magazine alimentare de tip discount.
Date suplimentare despre companie puteti gasi pe site-ul www.profi.ro.