Angajam Tehnician CNC

Clarismart Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clarismart Consulting, companie de recrutare si selectie de personal cauta pentru companie multinationala de productie persoane pentru postul de Tehnician CNC

Responsabilitati:

• Pregateste materialele si sculele folosite in conformitate cu instructiunile de lucru si comanda de productie
• Creeaza, post-editeaza si optimizeaza programele CNC pentru obtinerea performantelor optime
• Observa procesul si operarea masinii pentru verificarea acuratetii setarilor si detectarea disfunctionalitatilor sau prelucrarii neconforme
• Verifica produsele calitativ dupa prelucrare pentru respectarea desenului de executie a reperului(respectarea tolerantelor de pe desen)
• Verifica reperul dimensional dupa prelucrare, utilizand instrumente de masura si control dedicate
(subler,micrometru,proiector,microscop,masuratori 3D)
• Raporteaza problemele aparute in timpul productiei catre supervizorul direct
• Dezvolta si mentine in conditii optime baza de date cu programele utilizate la fabricarea reperelor

CERINTE

Cerinte:

• Studii medii sau superioare de specialitate.
• Experienta anterioara in prelucrari prin aschiere de minim 2 ani (de preferat pe strung CNC)
• Cunostinte programare si operare masini cu comanda numerica (Mastercam)
• Cunostinte de desen tehnic si verificari repere fabricate ( experienta in utilizarea instrumentelor de masura )
• Cunostinte de utilizare calculator (nivel mediu)
• Cunostinte de limba engleza/germana
• Abilitati de comunicare, persoana autonoma, organizata si orientata spre rezultat
• Cunostinte de Tolerante si Studiul Materialelor
• Disponibilitate pt lucru in 2 schimburi
• Disponibilitate deplasare training
• Cunostinte vibrofinisare – avantaj

BENEFICII OFERITE

Beneficii
- Salariu competitiv si beneficii
- Oportunitati de dezvoltare profesionala
- Tichete de masa
- Transport asigurat din Timisoara

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita CV la adresa de e-mail office@clarismart.ro

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie de personal