LifePub angajeaza ospatari si ospatarite

SC MARIO SECRET SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

OSPATARI SI OSPATARITE :
Servirea bauturilor cat mai rapid si intr-o maniera cat mai profesionista.
- intampinarea clientilor, prezentarea meniului, preluarea si servirea comenzii, incasarea notelor de plata, debarasarea meselor
- cunoasterea meniului si oferirea de informatii/recomandari corecte si complete clientilor
- asigurarea si pastrarea permanenta a curateniei la locul de munca
- politete si profesionalism in servirea clientilor;
- indeplinirea altor sarcini curente atribuite de catre superiorul direct

BARMAN :
Pregatirea si prepararea comenzilor, incasarea banilor, alte indatoriri specifice:
- preluarea si onorarea comenzilor respectand standardele profesionale;
- deservire bauturi alcoolice si nealcoolice conform retetarului propriu al unitatii;
- dozarea judicioasa a bauturilor servite in conformitate cu retetarul aprobat;
- admninistrarea corecta a stocului de bauturi;
- pastrarea igienei si a curateniei la locul de munca;
- inregistrarea vanzarilor;

CERINTE

-Calificare in domeniu constituie un avantaj
-Experienta anterioara constituie avantaj;
-Orientare si deschidere catre client;
-Foarte bune abilitati de comunicare;
-Responsabilitate si seriozitate;
-Dinamism si spirit de initiativa;
-Flexibilitate si spirit de echipa;
-Disponibilitate la program de lucru in ture;

DESCRIEREA FIRMEI

LifePub - Bar de zi si de noapte