Angajam Operatori Productie

Nestle Timisoara

Job expirat

RESPONSABILITATI

Executa operatiunile de aprovizionare cu materiale de ambatat in functie de masina/linia pe care este alocat;
Mentine ordinea si curatenia in aria de lucru si de productie;
Executa operatiunile de cantarire a produsului finit in functie de masina/linia pe care este alocat;
Verifica calitatea materiilor prime si materialelor din procesul de productie;
Raporteaza orice deviatie de la standard a consumului de materiale si semifabricate sefului de formatie in cel mai scurt timp;
Executa toate operatiunile specifice fazei de lucru in care este alocat;
Gestioneaza defectele , respectiv “rework“-ul specific produsului care se fabrica pe masina/linia pe care este alocat;
Verifica si se asigura de respecatrea standardelor privind calitatea si corectitudinea ambalarii individuale , in display si in bax a produselor , conform fisei de produs , in functie de masina/linia pe care este alocat;
Respecta toti parametrii de monitorizare a calitatii precum si regulile de igiena si siguranta a produsului;
Respecta normele de conduita prevazute in Regulamentul Intern al Societatii.

CERINTE

Studii medii;
Disponibilitate de a lucra in schimburi;

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Tichete de masa.
Spor de noapte
Spor de productie
Asigurare medicala pentru angajat si familie (sot/sotie si copii)
Transport gratuit

Compania elveţiană Nestlé, liderul mondial al industriei alimentare, a fost fondată în anul 1866 de către Henri Nestlé şi este astăzi cea mai mare companie de produse alimentare din lume, cu aproximativ 283.000 angajaţi şi 456 unităţi operaţionale în aproape fiecare ţară a lumii.
Nestlé a pătruns pe piaţa românească în 1995, în momentul de faţă având peste 1000 de angajaţi la Timişoara şi Bucureşti. Angajamentul Nestlé este de a asigura cea mai bună nutriţie posibilă pe parcursul întregii zile, pe parcursul întregii vieţi şi în întreaga lume, având la bază principiul "Good Food, Good Life".