Angajam HR Recruiter

LifeIn Job

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifică și administreaza canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante;
- Concepe și postează anunțurile de recrutare;
- Selectează candidații pe baza CV-urilor, în funcție de profilul candidatului și cerințele postului;
- Contactează candidații selectați în vederea programării interviurilor;
- Participa activ în cadrul procesului de intervievare și selecție a candidaților;
- Evaluează și vine cu propuneri cu privire la candidații selectați către factorii de decizie;
- Administreaza și asigură actualizarea bazei de date cu candidați;
- Asigură suport în cadrul companiei cu privire la procesul de recrutare și evaluare interna a oamenilor;
- Monitorizează piața interna a muncii.

CERINTE

- Absolvent de studii superioare specializate (preferabil Facultatea de Psihologie; fara experienta - absolvent 2014);
- Abilități foarte bune de organizare, comunicare, prezentare şi relaţionare cu oamenii;
- Capacitate de observaţie şi analiză comportamentală;
- Capacitatea de a urmări și soluționa mai multe proiecte de recrutare/ selecție în paralel;
- Capacitatea de gestionare eficiență a timpului și a priorităților;
- Abilităţi de lucru în echipă;
- MS Office (Word, Excel) – nivel mediu/ avansat;
- Limba Engleza - nivel avansat, Limba Italiana constitue avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Oportunități foarte bune de evoluție pentru o persoană cu aspirații înalte de dezvoltare profesională;
- Posibilitatea creionării unei cariere solide în cadrul unei echipe dinamice și competitive.

LifeIn Job este o agentie de recrutare, selectie si leasing de personal.