Android Software Engineer, Java

Ztd

Job expirat

RESPONSABILITATI

Doresti sa ajuti in crearea proiectelor noastre pentru platforma Android, sa inveti repede noile tehnologii a limbajelor de programare si dezvoltare in stil, in noul spatiu virtula, mai precis cel mobil?Rolulul programatorului este de a gestiona şi implementa îmbunătăţirile care vor ajuta utilizatorii nostri.

CERINTE

Educatie:
licenta in calculatoare sau informatia sistemelor etse un plus, dar nu este obligatoriu daca deti urmatoarele atuuri
Cerinte pentru a candida:
3 + ani de experienţă relevantă în dezvoltarea de aplicati web pentru clienti cu accent pe interfaţa
stapanesti foarte bine platforma Android(Java,Android SDK, Python, C++, C# sau Objective –C ) postul este pentru dezvoltare aplicatii android
in rubrica observati posteaza linkuri cu aplicatiile create de tine
experienta in servere API si back-end
poti creea aplicati pentru tablete, experienta in dezvoltarea de aplicatii ca si memori manageement
competente in HTML5, JavaScript si CSS3
pasionat de lucrul in echipa, alaturi de oameni care isi unesc fortele si cunostiintele pt crearea de soluţii cu adevărat inovatoare
experienta in integrarea de continut media a retelelor de socializare in alte medii
bune abilitati organizatorice si comunicationale ,avand abilitatea de a lucra repede si eficient