ANALIST FINANCIAR - Timisoara

SC EUROCCOPER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- exercita controlul financiar preventiv;
- asigura identificarea la timp a fenomenelor negative, a deficientelor de gestionare a activitatii unitatii si ia masurile cu caracter preventiv pentru asigurarea bunului mers a activitatii economico-financiare;
- analizeaza si propune masuri pentru cresterea rentabilitatii;
- organizeaza si controleaza efectuarea inventarierii bunurilor materiale, conform prevederilor legale;
- informeaza ori de cate ori este nevoie conducerea societatii asupra tuturor aspectelor din sfera sa de activitate si propune masurile ce se impun.

CERINTE

- absolvent de studii superioare economice;
- cunostinte si experienta minim 3 ani in domeniul economic;
- experienta in analiza financiara;
- cunoasterea legislatiei in vigoare;
- cunoasterea unei limbi straine (engleza / italiana);
- gandire analitica.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Dezvoltare profesionala.

SOCIETATE DE TRANSPORT, LOGISTICA, DISTRIBUTIE SI COMISIONARIAT VAMAL