ANALIST FINANCIAR

SOLECTRON ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verifica si evalueaz¿ periodic acuratetea estimarilor si tranzactilor financiare;
- Pregateste jurnale financiare adecvate pentru inchiderile financiare
- Monitorizeaza datele operationale si financiare actuale si le raporteaza la nivel managerial;
- Efectueaza comparatii intre datele operationale actuale si performantele anterioare/standardele de performanta, prezentandu-le conducerii site-ului si regiunii;
- Asista conducerea site-ului in realizarea bugetului si a previziunilor si monitorizeaza aceste elemente;
- Initiaz¿ actiuni si implementeaza procese pentru a imbunatati profitabilitatea afacerii, în colaborare cu alte departamente implicate;

CERINTE

- Studii economice absolvite, specializare in Finante/Contabilitate constituie un avantaj
- Minim 1 an experienta in analiza financiara si/sau operationala
- Cuno¿tinte bune de utilizare MS OFFICE, Internet, Baze de Date
- Cunostinte de operare in BAAN - constituie un avantaj
- Bune abilit¿¿i de comunicare în limba engleza (vorbit / scris / citit)
- Dinamism, flexibilitate, bune abilitati de a lucra in echipa
- Bine organizat si orientat catre indeplinirea obiectivelor si respectarea termenelor limita

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv (incluzand tichete de masa)
- Transport gratuit
- Bonusuri in functie de performante
- Mediu de lucru multinational in industria high-tech
- Oportunitati de dezvoltare a carierei, formare profesionala si dezvoltare personala

Solectron is a leading global provider of electronics manufacturing and integrated supply chain services. We serve the world\'s most innovative companies in industries that rely on high-tech electronics. Our 3,500 employees in Romania have a hand in designing, making and servicing products that people around the world rely on every day.