Analist financiar

Adecco Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analiza financiara pentru unul dintre clientii companiei: intocmirea bilantului, urmarirea platilor pe internet, contabilitatea mijloacelor fixe, recuperare TVA, etc.
Intocmirea de rapoarte periodice catre managementul companiei, in ceea ce priveste activitatea financiara

CERINTE

Absolvent(a) cu studii superioare in economie
Experienta de 1-2 ani in contabilitate financiara (balant, bilant, inchideri de luna)
Cunoasterea unui program ERP (SAP, Baan, Oracle, etc) reprezinta un avantaj
Cunoasterea limbii engleze, nivel mediu- avansat, este obligatorie
Cunoasterea limbii franceza/ italiana/ germana este obligatorie
Cunoasterea pachetului Office
Disponibilitate la a participa la un training initial, pe o perioada de maxim 3 luni, in Anglia si India
Persoana deschisa, inclinata spre relationare, orientata spre client, cu un dezvoltat simt organizatoric, spirit de observatie, persoana deschisa spre experiente noi, open minded

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Training initial desfasurat pe o perioada de 3 luni de zile, in Anglia si India
Posibilitatea de a participa la start-up-ul unei companii internationale
Posibilitati de avansare

Avand deschise peste 6.000 de birouri in 67 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectare, recrutare, plasare si gestiune de personal temporar sau permanent.