Agent vanzari

SC IQ TRADMEDIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentul de vanzari negociaza contractele si raspunde pentru corecta executare a contractelor si acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu;
- Raspunde de intocmirea documentelor de livrare (facturi fiscale in conformitate cu acordurile incheiate cu clientii), incasari si plati in numerar;
- Urmareste atragerea permanenta de noi clienti;
- Urmareste realizarea planului de vanzari lunar si anual stabilit;
- Stabileste si dezvolta o relatie profesionala cu clientii organizatiei;
- Intocmeste periodic materiale de sinteza (rapoarte, statistici) si de prezentare (bugete estimative);
- Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;
- Participarea activa la sedinte interne si colective, impreuna cu clientii si partenerii.

CERINTE

- Absolvent / a studii medii / superioare (avantaj pentru absolventii de marketing, publicitate, PR sau management);
- Cunostinte de baza in domeniul vanzarilor;
- Cunoasterea unei limbi straine de circulatie, preferabil limba engleza.
- Persoana sociabila.
- Disponibilitate pentru munca de teren;.

BENEFICII OFERITE

Telefon, pachet salarial motivant.

Suntem o echipă tânără de publicitari creativi din Timisoara, pasionați de tot ceea ce înseamnă publicitate, promovare, imagine și socializare. Iubim ceea ce facem, investim pasiune în fiecare proiect și căutăm cele mai bune și inovatoare soluții pentru succesul fiecărui client. Suntem la zi cu ultimele noutăți din domeniul publicității, relațiilor publice și al marketingului online. Oferim traduceri în şi din limba engleză, spaniolă, franceză, germană, maghiară. Realizăm traduceri specializate de o calitate înaltă în diferite domenii: artă, chimie, electronică și telecomunicații, informatică, istorie, literatură, medicină, sociologie, politologie, științe juridice, științe agricole, științe economice, tehnic.