Agent Publicitate Revista

Medicas

Job expirat

RESPONSABILITATI

Este vorba despre o revista gratuita de publicitate cu profil medical, distribuita in Timisoara.
Cautam colegi pentru echipa de vanzari.
Dorim pe cineva care stie bine ce are de facut, preferabil cu experienta in vanzari si cunostinte de marketing.
Job-ul consta in contactul personal si telefonic cu potentialii clienti (policlinici, laboratoare medicale, cabinete private de medicina,stomatologie etc.) si incheierea contractelor de publicitate.

"Distractia" incepe cu activitati de pre-sales:
- prospecteaza piata pentru identificarea potentialilor clienti.

Continua cu activitati de sales:
- Contactarea potentialilor clienti utilizand toate mijloacele de comunicare disponibile: telefon, mail, intalniri directe, etc, in vederea descrierii serviciilor si stabilirii de intalniri
- stabilirea de intalniri la sediul firmelor contactate, cu persoana de contact.
- deplasarea la sediile firmelor potential interesate (cabinete medicale, clinici, laboratoare de analiza, etc.) pentru :
- prezentarea ofertei Medicas: spatiu publicitar in paginile revistei
- incheierea contractelor cu clientii (dupa ce i-a convins, bineinteles).Nu este obligatoriu sa-i convinga, numai sa incheie contractul :).

Am fi deosebit de fericiti daca in final i-ar reusi si:
- dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti.
- stabilirea si mentinerea unei relatii profesionale cu clientii companiei.

CERINTE

Candidatul ideal (nu-l cautam neaparat pe cel ideal, dar sa semene cu el) are :
- abilitati excelente de comunicare si negociere
- putere de convingere
- un limbaj elevat, prestanta, aspect fizic placut si prezenta business.
- experienta in vanzarile directe reprezinta un avantaj
Mai pe scurt si pe romaneste: sa fie capabil ca dupa ce a batut la 9 usi si a fost refuzat, sa bata si la urmatoarea usa cu acelasi zimbet si acelasi optimism ca la prima usa(sau macar asa sa arate).

BENEFICII OFERITE

Putem oferi:
- Salariu si comision din contracte
- Colectiv de munca prietenos, fara birocratie
- Sefi OK, ne pasa de bunastarea angajatilor si ajutam oricand se poate pe plan personal si profesional
- Aprecierea si remuneratia corespunzatoare a muncii bine facute
- Dedicatia se rasplateste.

Echipa tinara dar profesionista cu strategii clare si obiective exacte.Telul nostru : sa ajungem in virf.

Contact:
Sava Anca
0722.822.992
ancasavaro@yahoo.com