Consilier Vanzari Directe - Zona Sud-Vest

BCR PENSII, Societate de Administrare a Fondurilor de Pensii Private SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ca urmare a succesului deosebit obtinut in ultimul an pe piata de profil, BCR Pensii doreste sa-si extinda echipa de vanzari si recruteaza in regim de colaborare:
- Consilieri Vanzari Directe (Persoane fizice si Brokeri de Pensii Private) in zona de Vest si Sud-Vest a tarii.

CERINTE

• Domiciliul in orice localitate din Judetele zonei de Vest , Sud-Vest( AR,TM,CS,HD,GJ,MH,DJ,OT)
• Experienta in vanzari obligatorie, experienta in vanzari de tip corporate un mare avantaj.
• Daca lucrezi ca si Reprezentant de vanzari si ai un portofoliu de clienti(companii cu peste 50 de angajati) atunci esti persoana pe care o cautam;
• Daca lucrezi in cadrul Departamentului de HR sau in Managementul companiei, vei avea nevoie de acest produs in construirea pachetului extra-salarial(Cel mai avantajos beneficiu extra-salarial d.p.d.v fiscal - scaderea cheltuielilor cu personalul la care se adauga motivarea si fidelizarea angajatilor, imbunatatirea imaginii companiei in piata).
- Nu are importanta localitatea de domiciliu. Asteptam sa ne comunicati datele de contact pentru stabilirea unei intalniri viitoare.
• Daca esti angajat in institutii de stat precum: AJOFM,CNPAS,ITM, etc., indiferent de localitate, asteptam sa ne transmiti CV-ul pentru a stabili o intalnire.
• Daca iti doresti o cariera in vanzari insotita de importante castiguri financiare si dispui de reale abilitati de comunicare, persuasiune, dai dovada de implicare, ai o atitudine pozitiva, esti o persoana dinamica, sociabila, capabila sa-ti construiesti si sa cultivi relatii, atunci iti asteptam CV-ul;

Responsabilitati pentru activitatea full-time:
•Realizarea targetului de vanzari si prospectare;
•Identificarea si contactarea potentialilor clienti;
•Vizite regulate la potentialii clienti;
•Promovarea produselor si serviciilor companiei;
•Administrarea portofoliului de clienti si a bazei de date;
Pentru celelalte categorii de colaboratori( Manageri, Angajati ai Departamentului de HR, Leaderi Sindicat, Angajati in institutii publice precum Agentia de somaj, ITM, CNPAS,etc) vom stabili impreuna un mod de colaborare convenabil.

BENEFICII OFERITE

Colaborare pe baza de Contract de mandat. (Toate veniturile provin din comisioanele aferente rezultatelor si pot depasi usor 1000 Euro/lunar.)
•Oportunitatea unei cariere de succes intr-o companie multinationala solida si dinamica;
•Apartenenta la cel mai mare si de succes grup financiar din Romania;
•Mediu de lucru la standarde internationale;
•Autorizare ca Agent de marketing Pilon II si Pilon III;
•Comision din vanzari foarte atractiv;
•Colaborare doar pe baza de contract de mandat.

BCR Pensii, Societate de Administrare a Fondurilor de Pensii Private S.A. a fost infiintata in luna iunie 2007, cu un capital social initial de 50.000.000 RON.

Pana in noiembrie 2009 compania s-a numit BCR Administrare Fond de Pensii S.A. urmand ca de la acesta data compania sa poarte actuala denumire. Tot in luna noiembrie 2009 capitalul social al companiei a fost majorat la 140.000.000 RON. Aceasta modificare de denumire a companiei cat si majorarea de capital au survenit ca urmare a initierii procesului de preluare a BCR Prudent de la BCR Asigurari de Viata implicit prin extinderea obiectului de activitate si în domeniul activitatii pensiilor private facultative (Pilon 3).

BCR detine 99,99 % din actiunile BCR Pensii, Societate de Administrare a Fondurilor de Pensii Private S.A. . Societatea are ca principale atuuri apartenenta la cel mai puternic grup financiar din Romania - BCR, cu o reputatie solida si cu o echipa de profesionisti de cea mai buna calitate, experienta deosebita in Europa Centrala a Grupului Erste atat in managementul fondurilor de pensii, cat si, fapt foarte important, in managementul activelor, forta de vanzare recunoscuta a Grupului BCR si baza larga de clienti, onestitatea si transparenta relatiei cu acestia.