Agent Imobiliar

step up hr professional services

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Preia spre vanzare imobile contactand proprietari din anunturile publicitare (telefonic), din relatii, recomandari, sau din e-mailurile primite.
• Face vizite la domiciliul clientilor, sau la adresele imobilelor pentru preluarea, contractarea, evaluarea si fotografierea ofertei spre vanzare/inchiriere, prezentand conditiile firmei
• Evalueaza proprietatile, intocmeste studii si analiza ofertelor de pe piata imobiliara
• Raspunde de publicitatea pe care o face imobilelor preluate spre vanzare, respectand datele limita de predare a publicitatii
• Sa informeze corect clientii cu privire la legislatia in vigoare
• Intocmeste fisa imobilului si o prezinta clientilor interesati de oferta
• Planifica si organizeaza vizionari de imobile, intalniri ale clientilor, intreaga activitate pana la finalizarea tranzactiei
• Tine legatura in permanenta cu dispecerul, pentru obtinerea informatiilor legate de baza de date, de noi clienti, inregistrarea contractelor si a fiselor de proprietati sau pentru anularea acestora.
• Raspunde de supravegherea negocierii pretului, a efectuarii platilor si a incheierii actelor juridice de catre personal specializat
• Sa informeze sistematic directorul de vinzari de fazele derularii contractelor
• Raspunde de incheierea unui numar de contracte si vizionari, conform taget-ului
• Saptamanal contacteaza clientii din lista de asteptare si rediscuta conditiile de cumparare sau inchiriere si informeaza atat directorul de vanzari cat si proprietarul imobilului.
• Asigura service post vanzare.
• Asigura incadrarea in bugetele prevazute.
• Intocmeste rapoarte lunare cu privire la activitatea sa: fisa clientului, clienti amanati sau anulati, deplasari, contracte.
• Sa pastreze confidentialitatea. Informatii confidentiale sunt considerate urmatoarele: baza de date a ofertelor, a clientilor (numele, adresa, telefonul si datele personale), a pretului imobilelor vandute, a tranzactiilor, marjele de profit, precum si alte informatii comerciale si economice

CERINTE

• experienta in vanzari si imobiliare 2-3 ani
• capacitate de sinteza si analiza
• persoana dinamica, cu initiativa, implicata, serioasa si perseverenta
• persoana cu abilitati de comunicare si negociere
• limbaj adecvat, inteligenta
• rezistenta la stres, perseverenta
• aspect fizic placut si ingrijit
• dinamism si seriozitate, ambitie
• motivatie pentru o cariera in domeniu
• deschidere pentru nou si acumulare de cunostinte
• cunostinte de limba engleza

BENEFICII OFERITE

• posibilitatea de lucru intr-un mediu dinamic
• comision in functie de volumul de vanzari

DESCRIEREA FIRMEI

compamie orientata spre activitati de recrutare si training