AGENT DE VANZARI

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Agentul de vânzari negociaza contractele si raspunde pentru corecta executare a contractelor si acordurilor încheiate cu clientii din portofoliu;
- Raspunde de întocmirea documentelor de livrare (facturi fiscale în conformitate cu acordurile încheiate cu clientii), încasari si plati în numerar;
- Urmareste atragerea permanenta de noi clienti;
- Urmareste realizarea planului de vânzari lunar si anual stabilit;
- Stabileste si dezvolta o relatie profesionala cu clientii organizatiei;
- Întocmeste periodic materiale de sinteza (rapoarte, statistici) si de prezentare (bugete estimative);
- Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;
- Participarea activa la sedinte interne si colective, împreuna cu clientii si partenerii.

CERINTE

Absolvent / a studii superioare (avantaj pentru absolventii de marketing sau management);
- Cunoasterea unei limbi straine de circulatie, preferabil limba engleza
Cunostinte privind modul de executie al sarcinilor:
- Îsi stabileste prioritatile în raport cu cerintele potentialilor clienti si Directorului de vânzari si achizitii;
- Disponibil pentru deplasari intern / extern.
Experienta:
- Experienta minima necesara: minim 1 an de experienta în munca pe o pozitie similara(agent de vanzari in publicitate); nu este necesara experienta în management sau în organizatie;
- Posesor permis de conducere – categoria B, masina proprie, se deconteaza benzina.
- Cunostinte de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet) la nivel avansat;
Nu se accepta cv-uri fara poza

BENEFICII OFERITE

-Salariu atractiv si comision din vanzari
-laptop si telefon de servici
-mediu de munca dinamic si tanar