Agent check-in Timisoara

Carpatair

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentul de check-in pregăteşte documentele necesare şi verifică buna funcţionare a echipamentelor tehnice utilizate pentru procesul de înregistrare in sistem a pasagerilor si a bagajelor. Reprezentand legatura principala dintre Carpatair si clienti, este responsabil de furnizarea unui serviciu de inalta calitate pasagerilor nostri.

Responsabilitati
- Intampinarea pasagerilor la biroul de check-in
- Realizarea activitatii de check-in (alocare locuri, inregistrare bagaje, verificarea documentelor de calatorie, etc)
- Completarea documentelor interne la imbarcarea pasagerilor si a bagajelor
- Imbarcarea pasagerilor
- Procesarea bagajelor
- Efectuarea activitatilor de tranzit pentru pasageri si bagaje
- Acordarea de ajutor pasagerilor cu nevoi speciale (minori neinsotiti, pasageri in varsta sau pasageri cu dizabilitati)
- In fiecare zi exista posibilitatea de a intalni situatii neprevazute, cauzate de o varietate de factori. Rolul agentului check-in este critic in a informa pasagerii si a asigura acestora cel mai inalt nivel de servicii.

CERINTE

- Personalitate prietenoasa si deschisa
- Capacitate de a lua decizii rapide pe cont propriu in functie de situatiile diferite
- Foarte bune abilitati de comunicare cu persoane apartinand unor culturi si civilizatii diferite
- Atitudine calma si eficienta in conditii de stres
- O buna capacitate de lucru in echipa
- Abilitati de lucru pe computer in diverse programe
- Tinuta ingrijita
- Cunostinte foarte bune de limbi straine (engleza este obligatorie, italiana si germana reprezinta un avantaj)

BENEFICII OFERITE

- Training teoretic: 2 saptamani
- Training practic: alaturi de colegii experimentati

Doar candidatii selectionati vor fi chemati la un interviu.

Regional airline providing connections to Italy and Germany, through its hub in Timisoara. Carpatair has also developed its own services (passenger handling, ramp handling, catering), thus controlling almost the entire travel experience offered to its passengers.
Our human resources department is constantly looking for outstanding individuals, with strong professional ambitions. We value and reward excellent results, and would be happy to have you in our team.