Administrator Servere

Virtual Reality Systems Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

The Server Administrator's role is to design, install, administer, and optimize company servers and related components to achieve high performance of the various business applications supported by tuning the servers as necessary. This includes ensuring the availability of client/server applications, configuring all new implementations, and developing processes and procedures for ongoing management of the server environment. Where applicable, the Server Administrator will assist in overseeing the physical security, integrity, and safety of the data center/server farm.

CERINTE

Candidatul ideal (nu-l cautam neaparat pe cel ideal, dar sa semene cu el) este:
- o persoana dinamica, activa
- cu abilitati si solide cunostinte profesionale din domeniu
- team player, simtul umorului “constituie un avantaj”
- atentie la detalii, creativitate, entuziasm, initiativa, sociabilitate si originalitate.
- capacitatea si ambitia de a invata lucruri noi si de a se perfectiona.

BENEFICII OFERITE

Putem oferi:
- Colectiv de munca prietenos, fara birocratie
- Sefi OK, ne pasa de bunastarea angajatilor si ajutam oricand se poate pe plan personal si profesional
- Posbilitati reale de crestere si promovare
- Proiecte provocatoare, uneori inedite, in timp vom ajunge in etalonul superior international, e o promisiune
- Aprecierea si remuneratia corespunzatoare a muncii bine facute
- Dedicatia se rasplateste.

Companie tinara si dinamica,cu viziune in domeniul internetului si cu proiecte solide.