Administrator retea

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administreaza reteaua (Win 2003 servers, Exchange 2003, Active Directory, SQL Server, Terminal Services, Clustering/Linux/Free BSD);
- Administreaza si monitorizeaza comunicatiile (Internet,VPN, telefonie);
- Configureaza drepturile de acces, administreaza conturile utilizatorilor, monitorizeaza conexiunile utilizatorilor si asigura helpdesk utilizatori (local si remote);
- Administreaza (instalare/intretinere) echipamentele IT&C;
- Implementeaza si monitorizeaza politici de securitate(antivirus, antispam, antispyware), asigurand securitatea retelelor contra eventualelor intruziuni.

CERINTE

- Absolvent de studii superioare tehnice- profil Automatica si Calculatoare/ Informatica-constituie avantaj;
- Experienta de cel putin 2 ani intr-o pozitie similara;
- Certificarile Microsoft / Linux si experienta ERP/SQL constituie avantaj;
- Cunostinte foarte bune de limba engleza;
- Persoana proactiva, orientata inspre rezultat;
- Capacitate de intelegere si solutionare rapida a problemelor aparute;
- Capacitate de lucru in echipa;
- Posesor al permisului de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de dezvoltare personala si profesionala fiind parte a unei echipe dinamice si performante;
- Pachet salarial motivant.