Account Executive

Cresta Print

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti;
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- Prezentarea ofertei de produse si servicii, consilierea clientilor in luarea deciziei optime;
- Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor;
- Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti;
- Realizarea si prezentarea bugetelor estimative catre client;
- Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti.

CERINTE

- Cunostinte operare PC (Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Internet Explorer);
- Capacitate de a lucra in echipa;
- Ablitati de comunicare si planificare;
- Initiativa, perseverenta, dinamism;
- Studii superioare finalizate (studii de specialitate avantaj);
- Minimum un an experienta pe un post similar;
- Experienta in publicitate stradala (outdoors, OOH) constituie un avantaj;
- Situatie familiala si locativa stabile.

BENEFICII OFERITE

- Salariul tine cont de experienta si se negociaza in cadrul interviului;
- Comision din vanzari.

Firma a luat fiinta in 1996 sub forma unei agentii full service de marketing si publicitate. Incepand din 2002 ne-am focalizat tot mai puternic pe publicitate stradala (outdoors). Acesta este domeniul in care activam cu mult succes in momentul de fata. In numai patru ani am devenit unul dintre actorii cei mai importanti din publicitatea outdoors din vestul tarii. Cautam sa ne consolidam pozitia de lideri pe anumite segmente de piata si sa ne majoram cota de piata in altele.