DIRECTOR VANZARI

sc idacas srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Aplica strategia comerciala, corelat cu obiectivele grupului;
- Organizeaza, conduce, coordoneaza si dezvolta echipa de vanzari conform obiectivelor manageriale, comerciale si economice ale societatii;
- Proiecteaza si deruleaza proiecte in ceea ce priveste activitatea de vanzari;
- Estimeaza bugetul de personal din subordine;
- - Asigura indeplinirea planului de vanzari si dezvoltarea retelei de clienti pe filiala
- Monitorizeaza concurenta si elaboreaza planuri de masuri pentru asigurarea avantajului competitiv pe piata;
- Se asigura ca oferta de produse si servicii respecta standardele comerciale si de marketing ale companiei;
- Ofera sprijin echipei in procesul de vanzare,comunicare si negociere cu clientii companiei;
- Monitorizeaza utilizarea eficienta a resurselor alocate;
- - Participa la :
o Recrutarea si selectia personalului din subordine
o Evaluarea performantelor personalului din subordine si propune sistemul de motivatie/ bonusare

CERINTE

- experienta in management ;
- Abilitati bune de comunicare si negociere;
- Orientare catre client si necesitatile acestuia;
- Abilitati de organizare si conducere a echipei de vanzari;
- Persoana orientata spre actiune cu o buna capacitate strategica si de executie,inclinata spre indeplinirea obiectivelor;
- Pachetul Office (Word, Excel, PowePoint), navigare internet;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Mediu favorabil dezvoltarii profesionale si personale;
-laptop,masina de serviciu,telefon serviciu

DESCRIEREA FIRMEI

productie tamplarie pvc