UNIT MANAGER (echipa de vanzari) - TG. MURES

S.C. TJIC S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
¿¿¿ Gestioneaza eficient toate resursele alocate (umane, financiare, termene);
¿¿¿ Urmareste rezultatele echipei si se asigura de realizarea obiectivelor transmise de Companie;
¿¿¿ Tine legatura cu clientii din zona arondata, efectueaza analize si emite propuneri pe termen scurt si mediu;
¿¿¿ Propune masuri pentru cresterea performantelor de vanzare si incasare;
¿¿¿ Identifica noi clienti si noi oportunitati de vanzare;
¿¿¿ Proceseaza cu maxima atentie si confidentialitate informatiile si documentele clientilor;
¿¿¿ Asigura service post vanzare de calitate clientilor si dezvolta o relatie pe termen lung intre acestia si companie;
¿¿¿ Participa activ la realizarea obiectivelor de vanzari al echipei si la atingerea obiectivelor calitative, respectand politica de vanzari a companiei.

Sarcini:
¿¿¿ recrutare de consultanti financiari
¿¿¿ formarea, dezvoltarea si motivarea echipei;
¿¿¿ asumarea si indeplinirea obiectivelor;
¿¿¿ evaluarea si raportarea periodica a rezultatelor obtinute
¿¿¿ managementul echipei de vanzari e o activitate complexa: sunt valabile toate functiile managementului cu accent pe planificare si organizare
¿¿¿ cunoasterea foarte buna a produselor si a tehnicilor de vanzare

CERINTE

¿¿¿ Studii superioare, studiile complementare de management constituie un avantaj;
¿¿¿ Experienta in management minim 1 an;
¿¿¿ Experienta in: vanzarea de asigurari/produse financiare.
¿¿¿ Experienta in managementul unei echipe de vanzare constituie un avantaj.
¿¿¿ Persoana proactiva, motivata in a-si dezvolta cariera in domeniul asigurarilor;
¿¿¿ Excelente abilit¿¿ti de comunicare ¿¿n limba romana, vorbit si scris (comunicare profesionala, expresivitate lingvistica si corectitudine gramaticala);
¿¿¿ Persoana responsabila, serioasa si punctuala;
¿¿¿ Capacitate de comunicare ¿¿i colaborare operativa in echipa;
¿¿¿ Capacitatea de autonomie pe post: abilitati de organizare ¿¿i autoorganizare pe post, implicare, initiativa si decizie rapida;
¿¿¿ Usurinta in relationarea interpersonala;
¿¿¿ Atitudine proactiva;
¿¿¿ Orientare catre client;
¿¿¿ Organizat, comunicativ, dinamic, activ, cunostinte in domeniul financiar.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):
¿¿¿ Pachet compensatoriu atractiv
¿¿¿ Comisioane de vanzare
¿¿¿ Oportunitatea unei cariere de succes in cadrul unei companii multinationale;
¿¿¿ Training-uri de specializare pentru acumularea de cunostinte si dezvoltarea de deprinderi in domeniu;
¿¿¿ Posibilitatea de a interactiona intr-un mod profesionist cu piata financiara si de asigurari.
¿¿¿ Finantare + comisioane - exista o finantare pe termen nelimitat de 400 de euro (conditionata de un plan de vanzari si recrutare stabilit de comun acord intr-un mod realizabil) la care se adauga 3 tipuri de comisioane: din vanzari personale, de structura, de persistenta - instruire gratuita.
¿¿¿ Venituri motivate;
¿¿¿ Plan de cariera;
¿¿¿ Concursuri si bonusuri.

Tip de angajare: Contract de mandat

Program: flexibil. Munca e preponderent de teren dar raportarile, sedintele, trainigurile se fac in agentie.

Cautati oferte de locuri de munca in strainatate? Aplica online pentru locuri de munca in Anglia, Au Pair Ingrijire copii, oferte in Grecia, Cipru, Criuse Ships jobs pe rauri din Europa: chelneri, barmani, bucatari, ajutor de ospatar, cameriste.
www.transylvania-jobs.com - Locuri de munca in strainatate