Sofer Transport Marfa International

SC TIPLEA TRANS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Transport marfuri generale cu autotractor si semiremorca in Italia
Conducatorul auto:
- are calitatea de gestionar fata de marfurile transportate si raspunde de cantitatea si starea marfii transportate din momentul incarcarii pana in momentul descarcarii acesteia, conform comenzii si documentelor de transport;
- se ingrijeste de starea tehnica a autovehicolului si raspunde de integritatea acestuia;
- tine evidenta valabilitatii tuturor documentelor si verificarilor vehiculului;
- tine legatura cu operatorul de transport care-l coordoneaza direct, transmitand informatii despre desfasurarea cursei;

CERINTE

- permis B,C+E
- atestat sofer profesionist transport marfa valabil
- vizite medicale la zi
- experienta autotractor + semiremorca minim 1 an
- minim 3 curse internationale care pot fi dovedite prin documente pasaport valabil
- fara cazier judiciar
- fara antecedente rutiere grave (penal sau cu permis suspendat)
- fara restrictie actuala sau veche in spatiul Schengen
- 10 clase + scoala profesionala/ studii medii ( efectuarea scolii profesionale auto sau a liceulului mecanic auto constituie un avantaj )

BENEFICII OFERITE

Salar: 500-600 Euro
- diurna
- bonuri de masa
- alte beneficii

SC Tiplea Trans SRL este o firma nou infintata, avand aspiratii inalte pe viitor si are ca domeniu de activitate transportul international de marfuri generale.