SENIOR PHP DEVELOPER

S.C. ANVICO S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltare, testare si intretine aplicatii pentru uzul intern;
- Intretinere aplicatii existente si dezvoltare de noi functionalitati pentru acestea;
- Asigurarea suportului pentru aplicatiile dezvoltate si/sau existente în companie;
- Realizarea specificatiilor de dezvoltare, scenariilor de testare si documentatiilor, la proiectele dezvoltate.

CERINTE

Experienta relevanta in domeniu de minim 3 ani;
Posibilitatea de a prezenta unul sau mai multe proiecte anterioare
- Cunostinte solide în MySQL si in dezvoltare de module Magento (ex. integrare API, sisteme de plata, XLM);
- Cunostinte solide de PHP, XHTML, CSS, Javascript si Linux;
- Familiarizat cu standarde web, lucru obiect orientat, best-practices in programare si web design;
- Capacitate de comunicare interpersonala;
- Abilitati de intelegere si definire a cerintelor si asteptarilor clientilor;
- Capacitatea de a lucra atat pe cont propriu cat si in echipa;
- Orientare catre rezultat;
- Bun organizator;
- Disponibilitate la program prelungit.

BENEFICII OFERITE

- Salariul si alte beneficii se negociaza la interviu;
- Posibilitatea de a promova in cadrul societatii;
- Posibilitatea de perfectionare profesionala: cursuri de perfectionare (platite de angajator).

ANVICO este reprezentanta directa a firmei XEROX, a 6-a mare companie IT din lume care asigura echipamente si personal specializat , operand si administrand aceste facilitati la sediul clientului.