Sef Birou Emitere – Directia Operatiuni Carduri - Centrala Tg Mures

MKB ROMEXTERRA BANK S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

MKB Romexterra Bank angajeaza sef birou emitere - Directia Operatiuni Carduri - Centrala Tg Mures.

Atributii:
- Reglementeaza activitatea de emitere carduri prin mentinerea produselor si serviciilor de card, monitorizeaza rentabilitatea produselor si serviciilor de card, asigura proiectarea si lansarea pe piata a noilor produse si servicii de card
- Ofera suport tehnic si de specialitate in domeniul de activitate personalului bancar
- Dezvolta si propune spre aprobare normele proprii domeniului de activitate
- Organizeaza si urmareste obtinerea certificarii Mastercard si Visa privind drepturile de emitere
- Verifica activitatea de autorizare si de decontare ce se deruleaza prin sistemele Mastercard si Visa prin intermediul procesorului.

CERINTE

Conditii de participare:
- Studii superioare
- Cunostinte privind operatiunile/tranzactiile cu carduri bancare
- Gandire logica si analitica
- Meticulozitate si perseverenta
- Atentie la detalii
- Asumarea raspunderii
- Bune abilitati de comunicare, spirit de lucru in echipa
- O buna abilitate in intelegerea documentatiilor in limba engleza

Avantaje
- Cursuri de specialitate pe diferite produse bancare
- Experienta in activitatea cu carduri (bancare sau ne-bancare)
- Cunosterea reglementarilor BNR si a legislatiei in domeniu
- Persoana proactiva, cu spirit de initiativa

Persoanele selectate vor fi contactate telefonic ulterior.
Nu vor fi luate ¿n considerare cererile candidatilor care nu indeplinesc conditiile cerute.

MKB Romexterra Bank S.A., held in proportion of 55.32% by MKB Bank, the third Hungarian bank, member of BayernLB from Germany.