Reprezentant vanzari

S.C. SVT Electronics S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identifica eventualii clienti si valorifica potentialul de piata
- calatoreste in interes de serviciu
- consolideaza / creste numarul clientilor existenti si castiga noi clienti
- asigura suport tehnic
- primeste cereri de oferta de la clienti
- realizeaza si trimite oferte - pe produs sau pe servicii
- analizeaza cereri de la clienti noi / cereri de distributie si propune / prezinta managerului
- persoana de contact a clientilor pentru probleme tehnice, de vanzare
- sprijina si participa la diverse actiuni ale clientilor (expozitii, prezentari, demonstratii)
- realizeaza oferte, centralizatoare si orice alte materiale necesare activitatii sau cerute de management
- verifica sesizarile clientilor / ia masuri de rezolvare

CERINTE

- aptitudine generala de invatare
- disponibilitate pt. deplasari frecvente
- abilitati de comunicare
- abilitati de negociere
- cunostinte teoretice de strategii de vanzare
- cunostinte tehnice in domeniul electronicii
- si posede permis de conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

- telefon mobil
- laptop
- pachet salarial motivant, in functie de realizari

Firma isi deruleaza activitatea din 2006 in Tg Mures. Are ca domeniu de activitate, productia si dezvoltarea echipamentelor electronice industriale, sistemelor de securitate etc. Din anul acesta firma vrea sa introduca in domeniul de activitate si comercializarea acestor echipamente.