REPREZENTANT VANZARI

Ozone Laboratories SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raspunde de impartirea obiectivelor lunare (vanzare, incasare etc) pe fiecare client in parte;
Are obligatia sa contacteze toti clientii (existenti si potentiali) care lucreaza cu produsele din categoria comercializata de Ozone din zona care i-a fost repartizata si sa actualizeze periodic traseele incluzand toti acesti clienti potentiali;
Are obligatia sa distribuie intreaga gama de produse din portofoliul repartizat catre clientii arondati;
Are obligatia sa respecte si sa aplice politica comerciala a companiei (limita de discount, termene plata etc) si sa informeze corect si la timp clientii privind produsele, pretul acestora si programele promotionale adiacente;
Urmareste si verifica regulat soldul clientilor si raspunde de incasarea contravalorii tuturor produselor livrate in baza comenzilor catre clientii de pe zona alocata;
Raportare catre managementul zonal de vinzari periodic si la cererea acestuia; raporteaza zilnic catre ASM informatii despre piata farmaceutica, actiuni concurenta, plafoanele acordate de casa de asigurari de sanatate.

CERINTE

Experienta minim 2 ani in vanzari, de prefrat in domeniul farmaceutic;
Spirit de initiativa, orientare spre rezultat, flexibilitate;
Abilitati de comunicare si colaborare cu o gama larga de tipuri de clienti;
Abilitati de planificare si organizare;
Abilitati de analiza si rezolvare a problemelor;
Abilitati de convingere si influenta a clien¿ilor;
Riguros, meticulos, capabil de munca in termene limita.

Ozone Laboratories este o companie farmaceutica dedicata producerii de medicamente de calitate la preturi accesibile concentrandu-se asupra a ceea ce conteaza. In activitatea sa, Ozone Laboratories urmareste sa imbunatateasca calitatea vietii si sa creeze valoare si crestere sustenabila.