Programator PHP

InsideMedia SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

InsideMedia SRL angajeaza un programator PHP full-time (locatie: Targu Mures) pentru dezvoltarea de proiecte interne sau pentru clientii firmei. Cautam o persoana cu abilitati analitice si de lucru in echipa, caracterizata prin rigurozitate, buna organizare si atentie la detalii.

CERINTE

- experienta anterioara pe un post similar de minimum 2 ani (cel putin 1 proiect de nivel complex)
- cunostinte foarte bune programare PHP 5 (algoritmi, OOP, structuri de date, expresii regulate)
- Smarty, PHP frameworks (cel putin un framework), AJAX frameworks (cel putin un framework), design patterns (MVC, etc.)
- testare aplicatii (phpUnit)
- cunostinte foarte bune MySQL/PostgreSQL, design/normalizare baze de date
- cunostinte foarte bune HTML/CSS/JavaScript
- cunostinte medii limba engleza
- cunostinte asupra tehnicilor si conceptelor de securitate a Internet-ului
- dezvoltarea se va face integral sub Linux, este necesara usurinta in dezvoltarea non-WYSIWG.
- cunostintele de shell scripting, Perl, Python, Ruby, Oracle, SQL Server, crearea si citirea de diagrame UML sunt un plus.

BENEFICII OFERITE

Oferim un mediu de lucru placut si un salariu motivant, negociabil in functie de experienta si de performante. Va rugam trimiteti la adresa jobs@hostx.ro CV-ul dvs. incluzand portofoliul (detaliati contributia dvs. in cadrul fiecarui proiect) si asteptarile salariale.

Cu peste 3 ani de experienta, InsideMedia este specializata in conducerea de proiecte IT complexe in care integreaza servicii de web design, web development, testare si consultanta.