OPERATOR VANZARI PRIN TELEFON TG MURES

FARMEXPERT DCI BV SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii alocati conf. procedurii si in standardele impuse de companie;
- Realizarea planului lunar de vanzare pe firme/produse;
- Semnaleaza superiorul direct la momentul in care are feed- back negativ de la clienti;
- Respecta orarul de contactare clienti;
- Respecta procedura de facturare, avand obligatia finalizarii facturii imediat dupa incheierea convorbirii;
- Factureaza corect conform solicitarii agentului/coordonatorului in concordanta cu conditiile negociate ( discount, termen de plata, etc.);
- La finalul convorbirii telefonice are obligatia de a verifica cu clientul comanda;
- Vor suna clientii mentionati de agentii cu care lucreaza
- Vor completa toate formularele standard in format electronic zilnic
- Confirma comenzile trimise de agenti pe palm in momentul primirii acestora (nu se admit intiezieri)
- Participa la confruntarea lunara sau de cate ori este cazul a evidentei cantitativ-valorice de la contabilitate cu evidenta din fisele de magazie de la depozit.

CERINTE

1. STUDII : postliceala asistent farmacist
2. VECHIME- de dorit un an in pozitie similara
3. SPECIFICE- viteza crescuta de operare pe calculator
- Bune abilitati de comunicare
- Tonalitate si timbru vocal placute

BENEFICII OFERITE

SALARIU MOTIVANT, BONUSURI, TICHETE DE MASA

Situata in topul importatorilor si distribuitorilor de medicamente si
produse parafarmaceutice din Romania, FARMEXPERT DCI face parte din
concernul multinational Andreae - Noris Zahn A.G. (ANZAG), cu sediul in
Frankfurt. ANZAG este unul dintre cei mai importanti distribuitori de
medicamente din Europa, cu peste 3.000 de angajati si o cifra de afaceri de
3.38 miliarde de Euro.
Echipa FARMEXPERT cuprinde peste 500 de profesionisti care lucreaza pentru
partenerii sai: clienti si furnizori. Filozofia companiei este bazata pe
respectarea demnitatii angajatilor, sarcini si responsabilitati clare,
recunoasterea si recompensarea performantelor, dezvoltarea competentelor si
continua imbunatatire a calitatii serviciilor. Politica de resurse umane a
Farmexpert si investitiile aferente confirma principiul conform caruia
oamenii sunt cel mai important capital.