Operator chimist - domeniul farmaceutic

Professional HR Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectuează operaţiile tehnologice a produselor din secţie;
-Respectă procedurile şi instrucţiunile în vigoare referitoare la accesul, purtarea echipamentului şi igiena personală în secţie;
- Respectă programul de lucru şi pauza;
- Efectuează următoarele operaţii respectând SOP-urile şi Instrucţiunile în vigoare;
- Verifică starea de curăţenie şi de bună funcţionare a balanţelor înaintea efectuării cântăririlor de control sau cele legate de fabricaţie;
- La începutul fabricaţiei, verifică starea de curăţenie a încăperilor şi a echipamentelor, precum şi funcţionarea corectă a echipamentelor ce urmează a fi exploatate;
- Completează etichetele care atestă starea de curăţenie a echipamentelor şi etichetele produsului pentru fazeledin cadrul proceselor tehnologice;
- Prelucrează materiile prime în vederea obţinerii unui produs conform normelor GMP şi specificaţii aprobate;
- Completează foaia tehnologică pentru operaţiile efectuate;
- Completează jurnalele de balanţă şi de producţie, foile de curăţire a liniilor de producţie;
- Completează graficele de igienizare;
- Respectă programul de curăţenie şi igienizare a locului de muncă, echipamentelor şi a ustensilelor conform procedurilor şi instrucţiunilor;
- Menţine curăţenia la locul de muncă pe toată durata programului;
- Răspunde de exploatarea corectă a echipamentelor de producţie;
- Când nu este activitate intr-o anumită zonă de productie este transferat în altă zona unde volumul de producţie necesita personal suplimentar;
- Anunţă imediat şeful ierarhic superior la sesizarea unor abateri care afectează caliatatea sau cantitatea produsului;
- Anunţă şeful ierarhic superior la sesizarea unei defecţiuni sau în caz de pericol pentru securitatea muncii;
- Păstrează integritatea mijloacelor fixe şi a obiectelor de inventar;
- Declară orice apariţie de boală contagioasă sau de piele;
- Participă la instruirile periodice de GMP, profesională, igienă, PSI şi SSM;
- Respectă disciplina muncii;
- Păstrează secretul de serviciu;
- Nu părăseşte locul de muncă în timpul programului fără aprobarea şefului direct;
- Prepară soluţiile de detergent şi/sau dezinfectanţi folosiţi pentru igienizarea echipamentelor şi încăperilor;
- Desfăşoară activitatea în conformitate cu legislaţia în vigoare.

CERINTE

• Studii de bază: studii de specialitate (liceul chimie sau postliceala asistent de farmacie)
• Experienţă: în producţie medicamente
• Alte cunoştinţe şi deprinderi profesionale: atenţie la detalii, responsabil, lucru în echipă, rezistenta la stres.

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1
Tel.: +40 21 314.69.30
E-mail: office@professional.com.ro

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.

Rep Moldova - Chisinau
MD-2068, Chisinau, str. Miron Costin nr. 7, biroul 404
Tel./Fax: + 373 22 439781
Tel: +373 22 449978
E-mail: professional-md@professional.md

Bulgaria - Sofia
Sofia 1000,B-dul Vitosha, nr.66, etaj 4
Tel: +359 2 489 44 65
Fax: +359 2 489 12 00
E-mail: professional-bg@professional.bg