Operator calculator - Suport clienti

S.C. ADVANCED TEHNOLOGY S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principala sarcina pentru postul de Operator calculator -- Suport clineti , este de a raspunde la e-mailurile primite din partea clientilor, oferindu-le acestora suport pentru achizitionarea produselor firmei, solutionarea de reclamatii, etc.

DESCRIERE CANDIDAT
Cautam o persoana intelegenta, sociabila, care se va alatura unei echipe tinere si dinamice pentru munca de birou - asigurare suport clienti in domeniul comertului electronic.
Avand in vedere ca peste 90% din cientii nostrii sunt in Germania si Austria, candidatul selectat va trebui sa cunoasca foarte bine limba germana la nivel scris si vorbit.
Suportul catre clienti se asigura prin e-mail, deci candidatul ales va trebui sa aibe cunostinte de utilizare a internetului, programe: Outlook, Mozzila, Google Crome, Internet Explorer, MS Office.
Au un avantaj candidatii carora le place sa achizitioneze diferite produse de pe internet si cunosc sistemul acesta de cumparaturi; cum functioneaza, cum se fac livrarile, platile, poiticile de retur (la diferite companii), etc.

CERINTE

- Cunostinte avansate de limba germana (citit, inteles, scris)
- Cunostinte anvansate de operare calculator
- Cunostinte de prelucrare baza de date in Excel
- Cunostinte de munca in MS Office
- rapiditate in folosirea tastataturii (metoda oarba) constituie un avantaj
- capacitate foarte buna de comunicare si relationare-atat cu clientii, cat si cu colegii
- capacitate de a desfasura mai multe lucruri/sarcini in acelasi timp-atentie distributiva, atentie la detalii
- capacitate de invatare si asimilare rapida si pe termen lung
- capacitate rapida de decizie, precum si asumarea responsabilitatii pentru deciziile luate

BENEFICII OFERITE

Trainig
Salar negociabil dupa primele 4-6 luni
Tichete de masa
Program de 8 ore/zi

DESCRIEREA FIRMEI

Firma romana – germana cu sediul in Tg-Mures
Domeniul de activitate: comertului electronic.