NATIONAL SALES REPRESENTATIVE

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

PSIHOSELECT asistă o companie producătoare de spume poliuretanice confort si tehnice, in realizarea procesului de recrutare pentru pozitia de:

Locatie: LUDUŞ

Descrierea postului:

• Promovarea produselor companiei la nivel national prin intocmirea de oferte, prezentarea produselor si alte mijloace specifice in vederea atingerii targetelor de volum lunare;
• Mentinerea relatiei cu clientii existenti, precum si dezvoltarea continua a portofoliului de clienti;
• Cautarea activa de clienti si aducerea acestora in portofoliul companiei;
• Realizarea de oferte si contracte comerciale pentru fiecare client aflat in portofoliu;
• Asistarea clientului in formularea deciziei de cumparare si urmarirea gradului sau de satisfactie in legatura cu produsele companiei;
• Verificarea antecalculatiilor primite de la departamentul de proiectare si negocierea preturilor si a termenelor de plata cu clientii;
• Negocierea si incheierea contractelor de vanzare cu clientii;
• Urmarirea derularii relatiilor comerciale cu clientii: preluarea comenzilor, trimiterea acestora catre persoanele responsabile; informarea clientului cu privire la termenul de livrare, preluarea feedback-ului de la client cu privire la calitatea produselor;
• Gestionarea clientilor din punct de vedere al comenzilor, vanzarilor si incasarilor;
• Intocmirea rapoartelor de activitate saptamanale;
• Raportarea activitatii si semnalarea eventualelor probleme directorului general.

CERINTE

• Studii superioare;
• Experienta de minim 2 ani pe o pozitie similara, preferabil in domeniul tehnic;
• Experienta relevanta in gestionarea independenta a intregului proces de vanzare (B2B);
• Bune abilitaţi de comunicare, coordonare si negociere;
• Permis de conducere categoria B;
• Limba straina : Engleza
• Disponibilitate la deplasari la nivel naţional.

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv;
• Se asigură laptop, telefon, maşina de servici.

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.