INGRIJITORI VARSTNICI IN ELVETIA

Novamondo Service

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma Novamondo recruteaza ingrijitoare virstnici in ELVETIA, in cantonul italo-elvetian TICINO, unde limba oficiala este italiana.

Responsabilitati: - asistarea si ingrijirea persoanei batrine si diverse activitati casnice.

CERINTE

-Se cere experienta ca ingrijitoare, infirmiera sau asistent medical
-se cere calificare de sora medicala, ingrijitoare, asistent social, asistent medical
-Limba italiana la nivel de conversatie
-Varsta intre 35-55 de ani
-Persoane serioase, comunicative, atente, cu rabdare, curate, de incredere, fara boli cronice

TRIMITETI UN CV IN FORMAT EUROPEAN CU O FOTOGRAFIE DE PE SITE-UL NOSTRU SAU PE ADRESA DE EMAIL: nova.mondo@yahoo.com !
NUMAI CV-URILE CU FOTOGRAFIE VOR FI SELECTIONATE.
PERSOANELE SELECTIONATE VOR FI CHEMATE LA INTERVIU SI LA O TESTARE A LIMBII ITALIENE.

BENEFICII OFERITE

-Contract de munca pe perioada nedeterminata
-Asigurari sociale si de sanatate platite de angajator
-Salariul net 1100-1200 euro
-Cazare si masa gratuit, cu camera separata pentru angajat
-50 ore de munca/saptamana
.orar:7.00-20.00
-Zilnic 2 ore libere, sambata dupa-amiaza, duminica liber
-Concediul de odihna si al 13-lea salariu platite
-Orele suplimentare platite( 25% efectuate in timpul zilei, 50% efectuate duminica si pe perioada sarbatorilor)
-In cazul imbolnavirii angajatului, angajatorul plateste 80% din salariu
-In cazul de deces a angajatorului se poate cere o despagubire
-alte beneficii

Novamondo Service este o firma de recrutare in Italia cu o vasta experienta atat in tara cat si in strainatate.
Vizitati site-ul nostru: www.novamondo.org