INGINER VANZARI

PARCON SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Consilierea clientilor existenti

Prospectarea pietei in cautare de noi clienti in conformitate cu zona alocata

Promovarea produselor companiei

Fidelizarea relatiei cu clientii din portofoliul companiei.

Analizarea cerintelor clientilor si acordarea consultantei privind caracteristicile produselor si a conditiilor de vanzare

Raspunde de completarea corecta si la timp a rapoartelor periodice de vanzari.

Urmareste tendintele pietei masinilor unelte

CERINTE

SC PARCON SRL cauta inginer vanzari pe zona Targu-Mures - Bistrita.

Cerintele postului:

Studii superioare tehnice absolvite.

Experienta in vanzari minim 2 ani.

Abilitati excelente de comunicare, interrelationare, orientare catre client, negociere si putere de convingere, cu abilitati de analiza si de organizare.

Persoana responsabila si constiincioasa, orientata catre indeplinirea sarcinilor si a obtinerii rezultatelor.

Persoana rezistenta la stres, capabila sa atinga obiectivele stabilite.

Cunostinte bune de operare PC (pachetul MS Office).

Carnet de conducere categoria B.

Disponbilitate la deplasari

BENEFICII OFERITE

Loc de munca intr-o firma de prestigiu

Training specializat

Telefon mobil

Laptop

Masina de serviciu
Salar fix + comision din vanzari

Daca va identificati cu aceste cerinte solicitate si gasiti ca sunt o provocare la care sa raspundeti cu deplin angajament, asteptam CV-ul dumneavoastra.

PARCON SRL este o societate comerciala cu capital privat german-roman, reprezentant direct in Romania al celor mai importante firme din domeniul echipamentelor si produselor destinate industriei. Managementul calitatii in cadrul firmei este confirmat si prin obtinerea Certificatului de Management al calitatii conform standardelor ISO 9001:2001 si Certificatului de Management al mediului conform standardelor ISO 14001:2004.