Inginer mecanic/TCM/instalatii

SC CALA SA

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Intocmirea devizelor oferta;
- Intocmirea documentatiei de eligibilitate;
-Analiza comparativa a ofertelor primite;
-Intocmirea bugetelor de executie;
-Urmarirea productiei: analiza tehnica a proiectului; extragerea listelor de cantitati din planuri in vederea intocmirii ofertelor;
-Elaborarea fiselor - limita pentru consumurile de materiale si prestatiile auto / utilaje si a necesarului de resurse umane, in functie de consumurile date de departamentul tehnic, din devizul lucrarii;

CERINTE

- studii superioare tehnice constructii, instalatii;
- cunostinte avansate de limba engleza si/sau germana
- Disponibilitate pentru deplasări pe teritoriul României;
- Atitudine pro-activă şi spirit analitic
-permis conducere categ.B constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv
- conditii de munca intr-un mediu polacut si cu o echipa profesionista
- telefon de serviciu

.C. CALA S.A. a luat fiinta in anul 1994 avand capital un capital social mixt Romano - German, avand ca domeniu principal de activitate - comertul cu produse industriale. Datorita performantelor in acest domeniu, in decurs de doi ani devine reprezentanta pe Romania a unor produse renumite.

Incepand cu anul 1995 o data cu aducerea in tara a primelor utilaje destinate lucrarilor speciale de montaj conducte fara sapatura, apare in cadrul companiei, divizia de lucrari speciale NO DIG.

Ca urmare cererii tot mai mari a acestui tip de lucrari - care nu necesita sapatura deschisa - compania noastra si-a marit baza materiala aducand utilaje noi si performante, precum si tehnologii noi aparute pe piata mondiala.

Datorita performantelor obtinute in decursul anilor, in anul 2007, Compania se transforma intr-o societate cu capital privat integral roman si se axeaza pe tot ceea ce reprezinta lucrari de proiectare, diagnosticare, reabilitare si instalare conducte fara sapatura

Ca urmare a experientei acumulate de-a lungul timpului, a calificarii personalului angajat, Compania noastra este clasificata pe locul I in domeniu!