INGINER COST

SC KATAN CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcinile candidatului vor fi:

• Intocmirea listelor de cantitati, devizelor pe obiect si a devizelor generale in conformitate cu legislatia in vigoare.
• Intocmirea devize oferta dupa antemasuratori existente, deviz general investitie, deviz pe obiect, extrase de deviz: liste de material, manopera, utilaj, transport pt. executie lucrari finantate de persoane fizice in vederea realizarii de constructii noi: case, vile etc. sau reparatii si consolidari la constructii existente.
• Intocmirea liste cu cantitati de lucrari (devize fara valori) si extrasele de material, manopera, utilaj si transport (formulare C2, C3, C4, C5, C6, C7, C8, C9) pentru caiete de sarcini licitatii publice sau cerere de oferte conform OUG nr. 34/2006 si Ordinul nr. 155/2006.
• Intocmirea documentatii pentru licitatii publice si cerere de oferte pentru lucrari de constructii si instalatii, mai sunt numite "Caiete de Sarcini" sau "Documentatii standard pt. elaborarea si prezentarea ofertei pt. achizitia publica de lucrari" conform noii legislatii OUG nr. 34/2006 si Ordinul nr.155/2006).
• Alte activitati la solicitarea Conducerii societatii.
• Realizarea de oferte, prezentari, situatii de lucrari.
• Alte activitati administrativ organizatorice.
• Responsabilitatile includ dar nu se limiteaza la intocmire documente in stadiile de precontractare, contractare, urmarire executie pentru lucrari constructii civile si industriale
• Evaluarea cantitatilor de lucrari aferente constructiei pe baza carora se intocmeste bugetul constructiei
planificarea si monitorizarea costurilor
• Realizarea extrasului de materiale si a consumurilor necesare (materiale,manopera,utilaje);
• Calcul de cantitati -antemasuratori pentru lucrari constructii.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

• Experienta
• Cunostinte aprofundate de MS Office (Excel, Word), programe devize constructii
• Foarte bune capacitati organizatorice
• Atentie la detalii

Societatea comerciala Katan Consulting, este firma de constructii-montaj cu o bogata experienta in domeniul constructiilor civile si industriale.
Parcul auto pe care il detine societatea ,cuprinde un numar mare de autovehicule, precum si o gama completa de utilaje de constructii si terasiere.
Intretinerea parcului de autovehicule este asigurata in atelierele proprii de mecanica, electrica, tinichigerie, ceea ce ne permite rezolvarea in cel mai scurt timp posibil a oricarei probleme care ar interveni in buna functionare a autovehiculelor si utilajelor.
Elementele cheie in strategia noastra pe termen lung sunt dezvoltarea prin largirea portofoliului de clienti, responsabilitatea prin recunoasterea noastra ca un angajator de valoare competitiv pe piata constructiilor, performanta economica pentru a putea deveni un partener valoros si de incredere.