Contabil / Economist

ADHR Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Contabil/Economist
Pentru un important client, cu sediul in Vidrasau, Targu Mures, ADHR Romania cauta un contabil/economist.

Responsabilitati:
- Cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane;
- Inregistrarea in contabilitate a operatiunilor legate de achizitii interne/externe, vanzari interne/externe, banca in lei/devize, casa in lei/devize, fisa de cont furnizori, clienti, mijloace fixe, stocuri, obiecte de inventar, etc;
- Inchidere lunara TVA si a conturilor de cheltuieli si venituri;
- Monitorizeaza relatiile cu organele de control ale statului (Directia Finantelor Publice, Directia Impozite si Taxe Locale, Garda Financiara, Comisia de Statistica, etc.);

CERINTE

Cerinte:
- absolvent de facultate economică in domeniul financiar-contabil;
- experienţă în contabilitate de minim 3 ani;
- cunoştinţe excelente de contabilitate si cunoasterea legislatiei in vigoare;
- cunostinte utilizarea program de calcul tabelar EXCEL;
- cunosterea limbii engleze si a limbii maghiare (avantaj cunoasterea limbii italiene);
- cunostinte utilizare soft contabil constituie un avantaj;
- capacitate ridicata de analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
-pachet salarial atractiv;
- conditii contractuale in functie de experienta profesionala;
- posibilitatea dezvoltarii unei cariere profesionale.
Puteti aplica trimitand CV-ul dumneavoastra la adresa de e-mail recrutare@adhrgroup.ro Pentru mai multe informatii contactati-ne la numarul: 0374.94.44.17

Adhr România, filiala română a grupului italian ADHR GROUP SPA, este o agenţie de recrutare forţă de muncă care activează în domeniul cercetării, selecţiei, formării şi punerii la dispoziţie de personal, oferind soluţii înalt calitative şi personalizabile în domeniul resurselor umane. Suntem în fiecare zi aproape de clienţi şi candidaţi pentru a pune la dispoziţie întreaga experienţă dobândită pe piaţa italiană, aplicându-le în procesele de organizare, gestionare şi coordonare a resurselor umane. Metoda de lucru a Adhr Romania este caracterizată prin rapiditate în identificarea diverselor soluţii şi prin calitatea proceselor, caracteristici fundamentale pentru a garanta societăţilor clienţi şi candidaţilor implicaţi, satisfacerea pe deplin a cerinţelor acestora.