Contabil- cunostinte resurse umane

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
• suport contabilitate, inregistrare documente evidenta contabila.
•raspunde de corectitudinea tuturor inregistrarilor contabile efectuate si inregistrate in calculator
•raspunde de intocmirea lunara si in mod corect a balantei de verificare analitica
•respectarea principiilor contabile
•introduce zilnic documentele primite in calculator (receptii, bonuri de consum, deconturi, facturi, state de plata etc)
•la sfarsitul fiecarei luni va lista din calculator toate inregistrarile si va verifica urmatoarele situatii: jurnalul de cumparari, deconturile, •notele de receptie si a bonurilor de consum, verificarea furnizorilor, clientilor, debitorilor, creditorilor
•preda toate documentele directorului economic
•adoptă permanent un comportament în măsură să promoveze imaginea şi interesele firmei
•se implică în vederea soluţionării situaţiilor de criză
•intocmirea formelor de angajare (completare de formulare contract individual de munca, fisa cu datele personale,etc.) si verificarea ca in dosarul personal sa existe fisa medicala eliberata de medicul de medicina muncii, repartitie de la somaj daca e cazul si toate celelalte acte care trebuie sa existe in dosarul oricarui angajat;
• intocmirea formelor de desfacere a contractului individual de munca (decizie de desfacere a contractului individual de munca, nota de lichidare);
• inregistrarea contractului individual de munca, deciziei de desfacere a contractului individual de munca sau orice alte modificari survenite in contractul de munca al angajatilor in registrul de evidenta al salariatilor,REVISAL
• arhivarea dosarelor de personal pentru personalul lichidat, conturilor cu salariile si a altor documente care se creeaza in cadrul biroului;

CERINTE

Cerinte
* cunostinte de operare PC
* cunostinte de contabilitate primara si financiara
* cunostinte de resurse umane
* capacitate de comunicare buna
* prezenta agreabila,corectitudine si seriozitate
* sociabilitate, organizare
* spirit de echipa si adaptabilitate

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite
* mediu de lucru placut