Consultant vanzari pentru Franta

TjobsRecruit

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania de recrutare Tjobs SA este in cautarea unui Consultant Vanzari Internationale- deplasari in Franta ( part time TeleSales)

Responsabilitati:
- prezentarea, promovarea si vanzarea serviciilor in cnformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei
- contactarea telefonica a potentialilor clienti utilizand ca instrument principal baza de date pusa la dispozitie de companie/targuri/expozitii/alte surse alternative (networking, referinte, presa, internet)
- stabileste si participa la intalnirile cu cleintii/potentialii clienti ai companiei din Franta
- participa la negocieri, intocmirea actelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora
- intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor
- redacteaza rapoartele si procesele-verbale dupa intalniri (Call report)
- solicita de la clienti completarea formularelor necesare pentru intocmirea ofertelor de pret si informatii necesare pentru optima derulare a proiectelor de recrutare
- urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual
- analizeaza si propune solutii pentru cresterea vanzarilor, identificarea de noi canale de vanzare

CERINTE

Studii: Facultate
Permis de conducere : categoria B: minim o luna
Limba straina: Franceză: Avansat
- Studii superioare finalizate (de preferat in marketing / management / resurse umane)
- Limba straina: franceza avansat scris si vorbit
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere ( experienta comerciala relevanta obligatorie min. 5 ani)
- Disponibilitate la deplasari frecvente in strainatate
- Putere de convingere, spirit de invingator,
- Abilitati de planificare si organizare,
- Personalitate pro-activa (aduce idei noi pentru imbunatatirea continua a serviciilor companiei),
- Orientare spre indeplinirea obiectivelor,
- Abilitatea de a gandi si actiona rapid,
- Capacitate de a lucra independent,
- Cunostinte de operare PC (Word, Excel, Outlook, Power Point),
- Fara fobie de avion
- Legaturile cu mediul franconfon (studii in Franta, familie, prieteni, excursii etc.) constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

Nu se percepe nicio taxa sau comision.

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.