Consultant TeleSales

TjobsRecruit

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania de recrutare Tjobs este in cautarea unui Consultant vanzari internationale cu limba germana. Te asteptam in echipa noastra daca iti doresti o cariera in vanzari si daca ai cunostinte excelente de limba germana!

Responsabilitati:
- realizarea primului contact cu potentiali clienti germani pentru a prezenta si promova serviciile Tjobs;
- contactarea telefonica a potentialilor clienti utilizand ca instrument principal baza de date pusa la dispozitie;
- trimiterea de e-mail-uri de prezentare a produselor si serviciilor companiei;
- stabilirea de intalniri cu clientii/potentialii clienti ai companiei din Germania;
- mentinerea legaturii cu Reprezentantul de Vanzari al Tjobs din Germania in scopul eficientizarii vizitelor la clienti/potentiali clienti
- gestionarea permanenta a bazei de date prin actualizarea cu informatii obtinute in urma discutiilor telefonice;
- propunerea de initiative pentru cresterea vanzarilor si identificarea de noi canale de vanzare.

CERINTE

- Studii superioare finalizate/ in curs de finalizare (de preferat in marketing / management / resurse umane)
- Limba straina: Germana Avansat scris si vorbit ( limbajul specific domeniului economic constituie avantaj)
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere
- Putere de convingere, spirit de invingator
- Abilitati de planificare si organizare
- Personalitate pro-activa (aduce idei noi pentru imbunatatirea continua a serviciilor companiei)
- Orientare spre indeplinirea obiectivelor
- Abilitatea de a gandi si actiona rapid
- Capacitate de a lucra independent
- Cunostinte de operare PC (Word, Excel, Outlook, Power Point)
- Experienta anterioara in vanzarea de servicii constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Alte informaţii
Experienta similara constituie avantaj

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.