Consultant Recrutare

Tjobs SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ca sa fii un bun Consultant de Recrutare trebuie sa ai o vedere de ansamblu asupra proiectelor, sa fii mereu informat, sa ai abilitati excelente de comunicare si multitasking skills. Trebuie sa fii foarte organizat pentru a-ti putea prioritiza sarcinile atunci cand se lucreaza contratimp. Cunostinte de Limba germana/maghiara sunt un alt criteriu obligatoriu pentru a putea performa in acest job.
Daca te regasesti in ceea ce scrie mai sus si mai mult decat atat, te asteptam sa te alaturi echipei noastre.

Responsabilitati:
-relationarea cu clientii din diferite tari precum Anglia, Olanda, Germania, Franta, etc. in vederea finalizarii proiectelor in timp util
-comunicarea cu candidatii
-preluarea unui proiect nou de la departamentul vanzari
-clarificarea profilului prin solicitarea de informatii suplimentare
-intocmirea anuntului de recrutare pentru fiecare profil in parte
-postarea anunturilor pe diferite site-uri
-gasirea de modalitati de promovare offline (aici se colaboreaza strans cu echipa de marketing)
-analiza CV-urilor primite de la aplicanti
-efectuarea de search activ pentru imbogatirea bazei de date
-recrutarea si selectia candidatilor
-programarea interviurilor
-pregatirea ghidului de interviu si testelor specifice fiecarui post in parte
-sustinerea de interviuri telefonice, pe Skype sau fata in fata
-aplicarea de teste de limba sau legate de profil candidat si intocmirea unui raport pentru client
-oferirea de feedback candidatilor
-redactarea de CV-uri in limba romana, engleza sau germana
-completarea zilnica a rapoartelor cu informatii despre activitatea din ziua respectiva (KPI).

CERINTE

-abilitati excelente de comunicare
-experienta recenat pe un post similar prezinta avantaj
-multitasking skills
-vedere de ansamblu
-abilitati foarte bune de organizare si prioritizare
-cunostinte de limba germana la nivel conversational
-cunoasterea limbii maghiare constituie avantaj
-studii superioare
-abilitatea de a lucra in echipa
-atentia la detalii
-cunostinte bune de operare PC (Microsoft Office, Internet, etc.)

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.