Consultant recrutare Tirgu Mures

TjobsRecruit

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania de recrutare Tjobs cauta un consultant junior pentru departamentul de recrutare.

-postarea anunturilor cu ofertele de munca;
-selectarea CV-urile eligibile pentru posturile disponibile;
-cautarea activa a candidatilor eligibili in bazele de date offline si online;
-contactarea candidatilor;
-mentinerea corespondentei cu candidatii (email/telefon);
-managementul contactelor in baza de date;
-indeplinirea task-urilor zilnice.

CERINTE

-studii superioare sau cursuri in domeniul resurselor umane constituie avantaj;
-cunostinte de limba engleza sau franceza la un nivel cel putin conversational;
-cunostinte solide de PC (Microsoft Office, Internet, Excel);
-persoana deschisa si cu abilitati foarte bune de comunicare;
-persoana organizata;
-persoana care detine simtul creativ.

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.