Consultant financiar

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Care va fi rolul tau:
- Prospectarea continua a pietei si abordarea potentialilor clienti, in vederea promovarii produselor si serviciilor noastre;
- Identificarea nevoilor de protectie financiara si de asigurare a bunurilor, vietii si sanatatii ale potentialilor clienti;
- Elaborarea de oferte personalizate pentru potentialii clienti, in baza solutiilor financiare identificate;
- Mentinerea unei legaturi permanente cu clientii si acordarea asistentei necesare pe durata parteneriatului cu acestia;
- Monitorizarea pietei asigurarilor si identificarea oportunitatilor de business.

CERINTE

Ce asteptam de la tine:
- Studii medii. Studiile superioare constituie un avantaj;
- Sa ai spirit antreprenorial;
- Sa ai capacitatea de a relationa cu diverse tipologii umane;
- Bune abilitati de comunicare si negociere;
- Sa fii orientat catre obtinerea de rezultate;
- Cunoasterea pietei asigurarilor si a produselor de asigurari reprezinta un avantaj;
- Experienta in vanzarea de produse si servicii financiare constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim:
- Suportul unui asigurator de top in dezvoltarea propriei afaceri;
- O gama completa de produse si servicii de asigurare si o oferta competitiva, capabile sa satisfaca nevoile diverse de protectie financiara ale clientilor nostri;
- Beneficii financiare (comisioane standard, comisioane aditionale, bonusuri);
- Beneficii non-financiare (excursii, obiecte promotionale, premii);
- Oportunitati de cariera si dezvoltare profesionala si personala (programe de training, cluburi de performanta, trepte de cariera);
- Suport logistic si operational, suport in activitatea de ofertare si vanzare (platforma vanzari, asistenta unei echipe dedicate, materiale suport vanzare si marketing, etc);